m,yslenie logiczne
¿Quieres reaccionar a este mensaje? Regístrate en el foro con unos pocos clics o inicia sesión para continuar.

Ir abajo
avatar
Admin
Admin
Mensajes : 2
Fecha de inscripción : 10/12/2020
https://logicznemysleniena.forumpolish.com

Zagadki na inteligencje Empty Zagadki na inteligencje

Jue Dic 10, 2020 11:59 am
GATB został zaprojektowany w celu sprawdzenia kandydatów do pracy na poziomie podstawowym w zawodach robotniczych i niższych pracowników umysłowych. Jeśli chodzi o średnie (coś, co jest dobrze ugruntowane), mówimy o zawodach, w których średni IQ mieści się w przedziale 90-110, co obejmuje około połowy populacji. Ale pamiętaj, że wraz ze wzrostem inteligencji zdolności poznawcze stają się bardziej zróżnicowane. Ponadto, wraz ze wzrostem doświadczenia, jakość połączenia IQ słabnie. Czynniki te doprowadziłyby do zmniejszenia relacji IQ-wydajność w ramach klasyfikacji stanowisk na wyższym szczeblu oraz w kontaktach z osobami doświadczonymi i starszymi. (W rzeczywistości GATB jest mniej dokładny w przewidywaniu wydajności starszych pracowników).

Ważne są również kwalifikacje w ramach danej klasy zawodowej. Istnieją dość wysokie korelacje między statusem społeczno-ekonomicznym pracy a średnim IQ osób zatrudnionych. Średnio kierowcy ciężarówek mają poniżej 100 lat, podczas gdy wysoko opłacani specjaliści, tacy jak lekarze i prawnicy, mają średnio 125 lub więcej. Czasami twierdzi się, że dzieje się tak, ponieważ inteligencja ogólna jest potrzebna do uzyskania świadectwa wykształcenia wymaganego do zakwalifikowania się do pracy, ale jest mniej ważna dla wyników w pracy. Są na to dowody. Badania wojskowe i cywilne wykazały, że testy IQ są lepszymi prognostykami wyników, gdy ludzie są na programach szkoleniowych, niż gdy sami są w pracy. Gdy ludzie są już w pracy, korelacje między IQ a testami wiedzy zawodowej są wyższe niż między IQ a obserwacjami wyników w miejscu pracy zagadki na inteligencje zwiększają myślenie logiczne. Jednak żadna z tych korelacji nie zanika.

IQ nie przewiduje wszystkich aspektów wydajności pracy. W szeroko zakrojonym badaniu rekrutowanego personelu (Campbell, McHenry i Wise 1990), armia stwierdziła, że ​​przydatne jest rozróżnienie między tym, co można nazwać aspektami zdolności, które obejmują takie rzeczy, jak znajomość wymagań zawodowych i zdolność do działania. maszyny wymagane w pracy oraz aspekty motywacyjne, które obejmują współpracę z kolegami, wykazywanie inicjatywy i przywództwo. ASVAB wykonał dobrą robotę, przewidując aspekty umiejętności, ale nie miał prawie żadnego związku z aspektami motywacyjnymi. Nie jest to zaskakujące, ale sprawia, że ​​skupianie się na jednolitym wskaźniku kompetencji zawodowych wydaje się uproszczone.

Podsumowując, wydaje się, że IQ jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu pracy lub zawodu, ale jest mniej ważne (choć nie bez znaczenia), gdy nauczysz się wykonywać tę pracę. Dalszą poprawę osiąga się następnie poprzez zdobywanie doświadczenia, zamiast ulepszania abstrakcyjnej wiedzy o tym, czego wymaga praca.

Rozplątywanie zmiennych społecznych

Jeśli potrafimy przewidzieć dobre rzeczy, choćby niedoskonale, dla kogoś z wysokim IQ, co możemy przewidzieć dla osoby z niskim wynikiem? Osoby z rejestrami karnymi, osoby poniżej oficjalnego progu ubóstwa i osoby otrzymujące pomoc dla dzieci pozostających na utrzymaniu mają zwykle niskie wyniki IQ. Opierając się na analizie bazy danych NLSY, Herrnstein i Murray argumentowali, że IQ powoduje te problemy, ponieważ wyniki AFQT są często najlepszym pojedynczym predyktorem problemów społecznych danej osoby.
Volver arriba
Permisos de este foro:
No puedes responder a temas en este foro.